Do wylicytowanej kwoty doliczona zostanie opłata aukcyjna. ** Do ceny obiektu zostanie doliczona opłata 5% wynikająca z tytułu Droit de Suite
Andrzej ROHACKI (1929-2012)
Zakopiański rzeźbiarz, ceramik, twórca fantazyjnych mebli (często ze zmyślnymi schowkobarkami), projektant wnętrz. Dyplom zdobył na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP w 1955 (spec. drzeworyt). Współautor ceramicznej mozaiki na budynku Centralnego Ośrodka Chłodnictwa
przy Lea w Krakowie; autor wystroju m.in. domów wczasowych "Rzemieślnik" czy "Przyjaźń" w Zakopanem). Prowadził w Tatrzańskim Centrum Kultury "Jutrzenka" w Zakopanem warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży. W charakterystyczny sposób łączył drewno z ceramiką lub płótnem.
Aukcja 237: Aukcja malarstwa, grafiki, rzeźby i rzemiosła artystycznego
Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów,, ul. Floriańska 13 I p,, Kraków 13 grudnia 2025, godz. 16.00
Wystawa przedaukcyjna: od 1 do 12 grudnia w godz. 10-18 w Krakowie, w Pałacu Kmitów, ul. Floriańska 13. W dniu aukcji obiekty można oglądać w godz. 10-14.
Licytuj z DESA