Jak kupić?

Jak kupić?

KUP NA AUKCJI

1. Zapoznaj się z ofertą aukcyjną.

Nasza aktualna oferta dostępna jest w zakładce Aukcje. Dodatkowo zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Floriańskiej 13 na wystawę przedaukcyjną, gdzie osobiście możesz obejrzeć wystawiane na aukcji dzieła sztuki.

2. Zarejestruj się na aukcję.

Aby wziąć udział w aukcji wystarczy, że do nas napiszesz lub zadzwonisz, a nasi pracownicy pomogą ci przejść przez krótki proces rejestracji.

3. Wybierz sposób licytowania i licytuj.

Nasi pracownicy pomogą Ci wybrać najwygodniejszą formę licytacji. To od Ciebie zależy czy chcesz licytować osobiście, telefonicznie czy online.

Licytacja Osobista

bezpośredni, aktywny udział w aukcji odbywającej się w domu aukcyjnym DESA. Warunkiem osobistego uczestnictwa w licytacji jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i odebranie tabliczki z numerem. Po zakończeniu aukcji należy zwrócić tabliczkę z numerem w punkcie rejestracji, a w przypadku zakupu należy odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.

Licytacja Telefoniczna

licytacja przez telefon za pośrednictwem jednego z pracowników Domu Aukcyjnego. Pracownik łączy się z klientem przed rozpoczęciem licytacji danego obiektu i licytuje w imieniu klienta obiekt do wskazanej kwoty. Usługa ta jest darmowa i poufna. Zlecenie jej należy dokonać mailowo, telefonicznie, lub osobiście 24 godziny przed aukcją. Osoba, która zgłasza chęć uczestnictwa w licytacji telefonicznej jest zobowiązana do wskazania numerów obiektów, które zamierza licytować oraz numeru telefonu, pod który pracownik DESA zadzwoni do niej w czasie aukcji.

Licytacja W Imieniu Klienta ( z limitem)

licytowanie wskazanego przez klienta obiektu do określonej przez niego kwoty. Zlecenie jej należy dokonać mailowo, telefonicznie, lub osobiście 24 godziny przed aukcją. Klient podaje maksymalną kwotę jaką chce zapłacić za dany obiekt. Nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, aby klient zakupił wybrany obiekt w możliwie jak najniższej cenie, nie niższej jednak niż cena wywoławcza. W przypadku dwóch lub większej ilości zleceń z takim samym limitem decyduje kolejność zgłoszeń. Opisana usługa jest darmowa i poufna.

4. Sfinalizuj transakcję i odbierz swoje dzieło.

Po wygraniu licytacji ustal z Domem Aukcyjnym preferowaną formę płatności i sfinalizuj transakcję. Następnie odbierz swoje nowe dzieło sztuki - samodzielnie, lub poprzez wygodny i szybki transport kurierem, który pomożemy ci zorganizować.

KUP W SALONIE

Nasza aktualna oferta dostępna jest na stronie internetowej. Wybrany obiekt można zarezerwować poprzez stronę lub telefonicznie.

Dodatkowo zapraszamy do naszych Salonów w godzinach 10-18 od poniedziałku do piątku i 10-14 w soboty.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem:
- do cen prac artystów żyjących i zmarłych nie dawniej niż przed 70 laty z tytułu droit de suite (czyli prawa twórców do wynagrodzenia z zawodowej odsprzedaży ich dzieł) doliczamy 5% (od kwoty do 50.000,- euro*) na rzecz artystów lub ich spadkobierców (podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz.U.2019.1231, art. 19);
- aby dokumentować i chronić zabytki, rejestrujemy w Księdze ewidencji zabytków przyjętych lub oferowanych do zbycia i wydania ekspertyz dane kupujących i sprzedających. Za zabytek zgodnie z instrukcją SAiMP uznajemy dzieła sztuki, antyki i przedmioty kolekcjonerskie powstałe przed 1945 rokiem o wartości powyżej 10.000,- zł (podstawa prawna: Ustawa o Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z 16 kwietnia 2021 r., Dz.U.2021.710, art. 59);
- aby przeciwdziałać wprowadzeniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz finasowaniu terroryzmu, prowadzimy ewidencję transakcji gotówkowych powyżej 1.000,- euro oraz dokonanych kartą płatniczą lub przelewem bankowym od 10.000,- euro (podstawa prawna: Ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu z dnia 1 marca 2018 r., Dz.U. z 2018 r. poz. 723.107). Jedna lub więcej powiązanych transakcji powyżej 15.000,- euro muszą być zgłaszane do GIIFu (podstawa prawna: ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu z dn. 1 marca 2018, Dz.U.2020.971, art. 72: Informacje przekazywane Generalnemu Inspektorowi przez instytucje zobowiązane).