Wyniki aukcji

Aukcja 234: Malarstwo, grafika, rzeźba, rzemiosło artystyczne
11 października 2025, g. 16.00

Salon DESA, ul. Mariacka 5, Katowice

  Wyniki aukcji   Regulamin aukcji   Katalog     Kontakt w sprawie aukcji

 

"Jak walczą w czasie wojny dyplomaci"
Poz. 56

Kazimierz GRUS (1886-1955)

"Jak walczą w czasie wojny dyplomaci"

2 karykatury (dyptyk); akwarela, tusz, papier naklejony na tekturę, wym. pojedynczej karykatury: 15 x 23,3 cm,
sygn. na karykaturze z prawej strony l.d.: Grus
na odwrocie drukowana nalepka z nieczytelnym tekstem atramentem: I. Wystawa "Szczutka" / Nr 36 / Autor: Gros / Tytuł; (nieczytelny) / Własność: / Cena: mp (?) 1500
Karykatury z kolekcji ze zbiorów Henryka Bednarskiego (1907-1991), wybitnego lwowskiego kolekcjonera i bibliofila, autora tekstów z zakresu sztuki, architektury i archeologii, po wojnie zamieszkałego w Krakowie. W katalogu kolekcjonera poz. nr 73.
17 stycznia 1920 w Klubie Artystycznym w Hotelu Polonia w Warszawie miała miejsce wystawa 350 oryginałów z karykatur "Szczutka", pt. Pierwszy Rok Zmartwychwstania Polski. Dyrektorem artystycznym lwowskiego pisma satyryczne "Szczutek" był Kazimierz Grus.

Cena wywoławcza: 1 400 zł

Aukcja 234 / Poz. 56 - "Jak walczą w czasie wojny dyplomaci"

Do wylicytowanej kwoty doliczona zostanie opłata aukcyjna.