Nie mniejsza ekspresja cechuję drapieżną rybę przypominającą murenę. Wężowe cielsko o linii najeżonej ostrymi płetwami zwija się dośrodkowo niczym mityczny ourobouros. Rytmiczne poprzebijanie go ażurami dynamizuje sylwetkę, a nadając jej pozór szkieletu wprowadza element vanitas.
Do wylicytowanej kwoty doliczona zostanie opłata aukcyjna. ** + The Artist's Resale Right (Droit de Suite)
Bronisław CHROMY (1925-2017)
Rzeźbiarz, uczeń Xawerego Dunikowskiego w krakowskiej ASP, profesor tamże. Był autorem licznych prac pomnikowych (m.in. katowickiego pomnika Żołnierza Polskiego), tworzył rzeźbę religijną, zajmował się medalierstwem. Pracował w metalu i granicie.
Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p, Kraków 13 October 2018, godz. 16.00
Pre-auction exhibition: Dom Aukcyjny DESA w Krakowie, ul. Floriańska 13 (I piętro) w dniach od 8 do 12 października w godz. 10.00-18.00 oraz w dniu aukcji w godz. 10.00-14.00
Bid now