DESA

Ani MURADYAN

Ceramika dekoracyjna "Ryba"


Ani MURADYAN

Ceramika dekoracyjna "Ryba" 
 

ceramika szkliwiona, średnica 30 cm 

Ani Muradyan – Ormianka urodzona w Armenii od 1993 roku mieszkająca w Polsce, ceramiczka, malarka, projektantka wnętrz, mebli i biżuterii. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie (kierunek: ceramika artystyczna) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Architektury Wnętrz, dyplom z wyróżnieniem w 2006 r.), pedagog edukacji plastycznej.
W swoich pracach sięga do historii, religii i sztuki Armenii, czerpiąc inspiracje z bogatej symboliki kultury ormiańskiej.

Ani Muradyan jest niezwykle silnie związana z krajem swojego pochodzenia, co odciska piętno w pracach, które tworzy. Glina szamotowa, odzwierciedlająca surowość ormiańskiej przyrody, połączona z kolorowym szkliwem, złotem i srebrem tworzy barwną mozaikę, przypominając pełen ornamentalnego przepychu orientalny dywan. Litery alfabetu ormiańskiego, dla laików dekoracyjne w samej swojej istocie, ozdabiają prace Ani niekiedy jedynie w formie graficznego znaku, a niekiedy tworzą dłuższe sentencje, fragmenty wierszy, cytaty. Ceramiczne maski, czyli Magiczne Duszki Ani Muradyan, odwołują się zaś do bogato zdobionego narodowego stroju Armenii.

320 zł  

Cena
 

  • DESA Salon 16
    al. N.M.P. 40/42
    42-200 Częstochowa

    tel. +48 513 784 973
    faks +48 34 324 37 26

Sprawdź dostępność

Zapytanie o obiekt

Pozycja: Ceramika dekoracyjna \"Ryba\"
 

Imię i nazwisko *

Adres email

Telefon *

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną od DESA Sp. z o.o. (newsletter) *
Tak Nie

W pole poniżej wpisz cyfry 1234 *

* pole wymagane