DESA

Calendar of exhibitions

Piotr Koralewski - Wystawa fotografii

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
22 June 2018- 30 June 2018

"Większo¶ć moich fotografii powstaje na wyjazdach. Przeważnie s± to wakacje czasem podróże służbowe. Chicago to miejsce gdzie wracałem kilkana¶cie razy i gdzie przeżyłem wiele miłych chwil. Wszystkie miłe chwile kiedy¶ się jednak kończ±. Te fotografie powstały w 2016 roku w trakcie jednego z ostatnich spacerów na tym wyjeĽdzie. Byłem wtedy przekonany że żegnam się z wietrznym miastem na zawsze. Spacer główn± alej± pięknego miasta. Ostatni. Moje fotografie zazwyczaj mówi± o upływie czasu lub o samotno¶ci. Te fotografie też s± o tym. Albo były w chwili kiedy powstawały. Życie dopisało niespodziewanie nowy rozdział do tej opowie¶ci. W tym roku odwiedziłem Chicago ponownie. Znowu po raz ostatni..."

Z wykształcenia lekarz, z zamiłowania fotograf, podróżnik, meloman. Wła¶ciciel Galerii Trzecie Oko w Krakowie. Autor 5 wystaw indywidualnych i współautor 4 zbiorowych.

List of exhibited objects

Małgorzata Zofia Maćkowiak - Malarstwo

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
23 May 2018- 2 May 2018

Małgorzata Zofia Maćkowiak urodziła się i mieszka w Krakowie. Studiowała w pracowni Jana Szancenbacha na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem monumentalnym oraz sztalugowym, rzeĽb±, rysunkiem, ilustracj± i ilustracj± dla dzieci.
Jako artysta malarz uczestniczyła w około stu wystawach zbiorowych w Polsce, Japonii, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.
Uczestniczyła wystawach organizowanych przez ZPAP, a także w kilkudziesięciu wystawach poplenerowych w całej Polsce, jak również w Mołdawii, Ukrainie, na Węgrzech i w Grecji.
Realizowała kilkana¶cie projektów artystycznych w przestrzeni parkowej w Polsce, Czechach i Ukrainie. Artysta rezydent roku 2008 podczas międzynarodowego projektu artystycznego Meeting In Zdanov. W 2012 roku reprezentowała Polskę w międzynarodowym projekcie Artcamp w Toyama w Japonii. Artystka ma na koncie kilkana¶cie wystaw indywidualnych w Polsce i krajach Europy. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granic±.

List of exhibited objects

Krystyna Jasińska - Malarstwo

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
26 Marz 2018- 7 April 2018

Krystyna Jasińska urodziła się w Katowicach. Studia ukończyła w 1965 r. w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Nauki pobierała w pracowni malarskiej prof. Rafała Pomorskiego i grafiki u prof. Aleksandra Raka.
Posiada duży dorobek artystyczny, a jej obrazy znajduj± się w zbiorach muzealnych (np. w zbiorach Muzeum Historii Katowic) oraz s± ozdob± wielu prywatnych kolekcji w Polsce, Australii, Belgii, Danii, Holandii, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Szwecji oraz USA.
Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych m.in. w Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, Krakowie, Tychach, Kępnie, Stuttgarcie, Norymberdze. Prace prezentowane były również na wielu wystawach zbiorowych (Warszawa, Katowice, Częstochowa, Chorzów, Tychy, Gliwice, Siemianowice ¦l±skie, Inowrocław, Arnhem, Hague, Göteborg, Poł.Karolina, Bukovec, Horna Łomna (Zaolzie), Baranów, Kępno, Pruszcz Gdański).
W 1996 Król Norwegii Harald V otrzymał w prezencie od Prezydenta RP obraz autorstwa Krystyny Jasińskiej "Pejzaż polski".

List of exhibited objects

Adam Kiełb - Obrazy i Monotypie 2018

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
12 February 2018- 26 February 2018

W różnych miastach, w jakim¶ kraju, w lutym albo w maju, może spotkamy się lub nie.
Obrazy i monotypie - nowa, kolorowa (!) seria.
Widoki prawdziwe, wrażenia intensywne, formy i kolory dziwnie rozproszone, a realia sztucznie wytworzone.
Obrazy - wiadomo.
Monotypie - każda jedna, zawsze inna.

Dwudziesta druga wystawa autorska.

Wystawę można zwiedzać w godzinach pracy Salonu DESA.
Wszystkie obiekty s± dostępne do sprzedaży.

List of exhibited objects

Renata Bonczar - Malarstwo

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
30 October 2017- 16 November 2017

Wystawę można zwiedzać w godzinach pracy Salonu DESA.
Wszystkie obiekty s± dostępne do sprzedaży.

List of exhibited objects
CINOA logo
SAMP logo

Upcoming Auctions

Aukcja MS15 - Młoda Sztuka
Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p, Kraków
26 May 2018, godz. 16.00

Aukcja 170 - Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p, Kraków
9 June 2018, godz. 16.00