DESA

Calendar of exhibitions

Wystawa prac Andrzeja Czarnoty

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
28 January 2019- 9 February 2019

Wystawa prac Andrzeja Czarnoty będzie czynna w godzinach otwarcia Salonu do dnia 9 lutego 2019. Wszystkie prace s± do sprzedaży.

Andrzej Czarnota - urodzony w 1960 w Sosnowcu Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Studiował na katowickim Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom otrzymał w 1988 roku. Uprawiał malarstwo sztalugowe, rzeĽbę, prowadził pracę dydaktyczn± z młodzież±. Uczestnik plenerów malarskich w kraju i za granic±. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym międzynarodowych (Niemcy, Francja, Węgry, Słowacja, Norwegia). Miał 30 wystaw indywidualnych malarstwa, rzeĽby i instalacji.

List of exhibited objects

Wystawa prac Czesława Romanowskiego

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
1 December 2018- 17 December 2018

Wystawa prac Czesława Romanowskiego będzie czynna w godzinach otwarcia Salonu do dnia 17 grudnia bież±cego roku. Wszystkie prace s± do sprzedaży.

Czesław Romanowski, absolwent ASP w Krakowie, katowicki Wydział Grafiki. W 1995 r. stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Stypendium SPATIF w 2008 r. Uczestniczył w ponad pięćdziesięciu wystawach zbiorowych i konkursach oraz jest autorem przeszło trzydziestu wystaw indywidualnych. Uprawia malarstwo, rysunek i projektowanie graficzne. Od 2008 r. jest prezesem Stowarzyszenia AKWE (Artystyczna Kreacja Wspólnej Europy)

List of exhibited objects

Stanisław Mazu¶ - Malarstwo

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
19 November 2018- 1 December 2018

Malarz, uczeń warszawskiej ASP, dyplom w 1967 w pracowni E. Eibischa, dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, miał ponad 100 wystaw indywidualnych. W swoich wyciszonych pejzażach i martwych naturach posługuje się najchętniej oszczędn± palet± barw.

List of exhibited objects

Joanna Furgalińska - Malarstwo

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
24 September 2018- 4 October 2018

Urodzona w Katowicach. W latach 1978-1984 studiowała na Katowickim Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w litografii barwnej, ilustracji ksi±żkowej i malarstwie. Miała wiele wystaw indywidualnych, między innymi dwukrotnie w Ottawie(grafika), trzykrotnie w Krakowie (malarstwo i grafika), w Amsterdamie (grafika) i w Oslo (ilustracja). Jest autork± sze¶ciu ksi±żek oraz ilustracji do kilkudziesięciu ksi±żek. Jej prace znajduj± się w zbiorach muzealnych w kraju oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granic±.

List of exhibited objects

Piotr Koralewski - Wystawa fotografii

Salon DESA, Katowice, ul. Dworcowa 13
22 June 2018- 30 June 2018

"Większo¶ć moich fotografii powstaje na wyjazdach. Przeważnie s± to wakacje czasem podróże służbowe. Chicago to miejsce gdzie wracałem kilkana¶cie razy i gdzie przeżyłem wiele miłych chwil. Wszystkie miłe chwile kiedy¶ się jednak kończ±. Te fotografie powstały w 2016 roku w trakcie jednego z ostatnich spacerów na tym wyjeĽdzie. Byłem wtedy przekonany że żegnam się z wietrznym miastem na zawsze. Spacer główn± alej± pięknego miasta. Ostatni. Moje fotografie zazwyczaj mówi± o upływie czasu lub o samotno¶ci. Te fotografie też s± o tym. Albo były w chwili kiedy powstawały. Życie dopisało niespodziewanie nowy rozdział do tej opowie¶ci. W tym roku odwiedziłem Chicago ponownie. Znowu po raz ostatni..."

Z wykształcenia lekarz, z zamiłowania fotograf, podróżnik, meloman. Wła¶ciciel Galerii Trzecie Oko w Krakowie. Autor 5 wystaw indywidualnych i współautor 4 zbiorowych.

List of exhibited objects
CINOA logo
SAMP logo

Upcoming Auctions

Aukcja 175 - Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p, Kraków
23 Marz 2019, godz. 16.00

Aukcja 176 - Medale, odznaki, odznaczenia, monety, varia
Dom Aukcyjny DESA, Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 I p, Kraków
6 April 2019, godz. 12.00

Aukcja 177 - Malarstwo, grafika, fotografia, rzemiosło artystyczne
Katowice, Galeria BWA, al. Korfantego 6
11 May 2019, godz. 16.00